NEFES TERAPİSİ 2018-04-25T12:02:26+00:00

Transformational Breath®

Transformational Breath® (TB); nefes sistemindeki blokajlarda açılım sağlayarak, oksijenin vücutta kesintisiz dolaşımını sağlayan bir nefes terapi tekniğidir. 40 yılı aşkın süredir Amerika ve Avrupa’da, 12 yıldır da ülkemizde Transformal Nefes ismiyle uygulanmaktadır.
TB ile nefesimiz açılıp dengelendiğinde oluşan ideal oksijen seviyesinde bağışıklık sistemimiz yenilenir ve güçlenir. Alınan yeterli oksijen; daha fazla enerji, daha sağlıklı eklemler, daha sağlıklı hücreler ve sonuçta daha sağlıklı bir beden-zihin-ruh hali yaratır.
Kandaki oksijen oranı hücre sağlığı ve yenilenmesi için de oldukça önemli bir faktör. İçlerinde kanserin de yer aldığı 50’ye yakın hastalık anaerobik (oksijensiz) olarak sınıflandırılır. Nefes sisteminin açılması sonrasında yeterli oksijen alan hücrelerde anaerobik hastalıklar görülmemekle birlikte, mevcut hastalıkların iyileşmesi de hızlanmakta.
Fizyolojik sağlığımıza katkısının yanısıra, ruhsal farkındalığımızın yükselmesi için de solunum ön koşuldur. Tekniğin uygulanmasıyla kazanılan derin ve tam diyafram nefesi, fiziksel iyileşmenin yanısıra hücresel hafızamızın tüm seviyelerindeki negatif enerjinin detoksunu gerçekleştirir. Yaşam enerjisi (Prana) nefesimizle birlikte bedenimizde akarak bizi daha özgür bir yaşama ulaştırır.